Zrobiłaś sobie nowe śliczne paznokcie i chcesz żeby jak najdłużej były piękne? Boisz się że To coś się w domu im stanie? To jest artykuł dla Ciebie!

Od kilku lat stylizacja paznokci stała się bardzo popularnym zabiegiem wśród kobiet. Nic dziwnego, jest to szybki i trwały sposób na zadbane paznokcie przez długi czas. Już nie ma konieczności codziennego malowania ich, a także monotonnego czekania aż lakier wyschnie. A odwiedzając stylistkę wystarczy 1-1.5 godziny wolnego czasu i można się cieszyć z pięknych paznokci na 3-4 tygodnie.

Ale co zrobić po wyjściu od stylistki?

Być może nie napiszę tu niczego nowego i Ameryki nie odkryje, ale myślę że przypomnienie kilku podstawowych zasad przyda się każdemu.

  • Najważniejsze co trzeba robić to zaprzyjaźnić się z rękawiczkami lub oddelegować komuś domowe obowiązki :-) Wiem, że jest niewygodnie i wszystko wypada z rąk, ale to tylko kwestia przyzwyczajenia się. Chociaż z drugiej strony długa praca w rękawiczkach też nie służy paznokciom. W rękawiczkach zbiera się wilgoć. Tak jak w życiu tak i przy paznokciach znalezienie złotego środka sprawdza się idealnie.
  • Paznokcie hybrydowe nie lubią wody i moczenia non stop. Hybryda robi się wtedy bardziej miękka i może być mniej trwała. Pamiętaj żeby nie moczyć paznokci zbyt często i gdy masz jeszcze dużo czasu do kolejnej wizyty
  • Przy użytkowaniu "sztucznych" paznokci trzeba pamiętać o tym, żeby nie używać ich jako narzędzi do podważania czegoś albo skrobania, ale też z drugiej strony nie wolno się ich bać i nie robić nic rękami (leżeć i pachnieć:-). Mają one swoją trwałość i wytrzymałość, więc jeśli nie będziemy przesadzać to wszystko będzie w porządku do kolejnej wizyty.
  • Pamiętaj też o tym żeby ostrożnie używać wszelich ostrych narzędzi typu maszynki do golenia i noże. Ślady po takich uszkodzeniach mechanicznych zostają do kolejnej wizyty.

Jeśli bardzo wyeksploatujemy nasze paznokcie i stracą one już swój blask to można je przemalować zwykłym lakierem bezbarwnym i wtedy na nowo cieszyć się błyskiem.

Dobrym pomysłem jest zakup oliwki do skórek lub olejku rycynowego i wcieranie jej codziennie w skórki przed pójściem spać, żeby skórki też były nawilżone, zadbane i nie zadzierały się. O zaprzyjaźnieniu się z kremem do rąk już nie będę wspominać.

A Ty jakie masz sprawdzone sposoby na dbanie o swoje paznokcie?