Dzisiaj temat bardzo gorący w ostatnim czasie. Dostaję bardzo dużo zapytań w tej kwestii, więc postanowiłam tutaj się z wami podzielić moimi przemyśleniami.

Zacznijmy od tego czym jest hybryda? Jest to lakier światłoutwardzalny, który wykonany w prawidłowy sposób utrzymuje się na płytce paznokciowej nawet do 4-ech tygodni. Jest to bardzo wygodna alternatywa dla zwykłego lakieru, bo od razu po zrobieniu można już wszystko robić dłońmi i nie trzeba czekać na wyschnięcie, tak jak przy zwykłym lakierze. Do utwardzania hybrydy używa się lampy UV lub częściej LED. Po świecie krąży mit jakoby lampy były winne całemu złu tego świata i powodowały raka. Co prawda promieniowanie może być szkodliwe, ale tylko w dużych ilościach. Chodząc regularnie na paznokcie do stylistki, mamy rękę w lampie maksymalnie 10 min i jest to zbyt krótki czas żeby można było mówić o poważnym wpływie na nasze zdrowie. Taka ilość promieniowania jest dla nas zupełnie obojętna i bez obaw możemy cieszyć się ulubionym kolorem. Eksperci z Rapid Precision Testing Laboratories w USA też potwierdzają moje zdanie. Według nich stosowanie lamp UV nie jest niebezpieczne dla zdrowia. A amerykańska Skin Cancer Foundation zapewnia, że tak krótki kontakt ze światłem ultrafioletowym nie powoduje przekroczenia szkodliwej dla skóry dawki promieniowania. Jeżeli chcemy zadbać dodatkowo o skórę naszych dłoni to przed samym zabiegiem możemy użyć kremu z filtrem lub naturalnego olejku z nasion marchwi.

Jestem pasjonatką zdrowego stylu życia i dla mnie najważniejsze w utrzymaniu zdrowia jest to, co robimy każdego dnia. Nasze codzienne wybory, czyli dieta bogata w składniki odżywcze i składająca się z naturalnych produktów bez konserwantów, regularne uprawianie sportu, odpowiednia ilość snu i pozytywne myślenie ;-) "Zdrowie to nie wszystko, ale wszystko bez zdrowia jest niczym". A co Ty myślisz na ten temat? Zapraszam do dyskusji.